Adaptogeny - kompendium wiedzy o Adaptogenach - właściwości, badania naukowe i ciekawostki.
pewnosc - adaptogeny

Przegląd o zdrowym ciele i umyśle

Przegląd o zdrowym ciele i umyśle Czy odczuwasz stres, wyczerpanie lub inne złe samopoczucie? W dzisiejszym szybko rozwijającym się społeczeństwie utrzymanie zdrowego ciała i umysłu może być wyzwaniem. Ale nie panikuj, możesz wprowadzić wiele drobnych zmian, aby poprawić swój styl życia i poprawić ogólne samopoczucie. Nie ma wątpliwości, że ponieważ jesteśmy złożonymi istotami, zarówno nasze zdrowie fizyczne,…

Czy odczuwasz stres, wyczerpanie lub inne złe samopoczucie? W dzisiejszym szybko rozwijającym się społeczeństwie utrzymanie zdrowego ciała i umysłu może być wyzwaniem. Ale nie panikuj, możesz wprowadzić wiele drobnych zmian, aby poprawić swój styl życia i poprawić ogólne samopoczucie. Nie ma wątpliwości, że ponieważ jesteśmy złożonymi istotami, zarówno nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne są pod wpływem siebie nawzajem.

Układ nerwowy jest aktywowany, a reakcja stresowa jest wywoływana przez to, w co wierzymy, ograniczające przekonania, które budujemy, lęki, rozmowę wewnętrzną i przeszłe traumy, które mają wpływ na nasze ciała i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Ponadto istnieje dwukierunkowa zależność między naszym mikrobiomem jelitowym, urazami, nadmiernym wysiłkiem fizycznym, złą dietą i niewystarczającą ilością snu, co może prowadzić do zmartwień, katastroficznego myślenia, wyczerpania psychicznego, złego osądu, złych wyborów żywieniowych i negatywnego postrzegania siebie. Korzyści z grzybów leczniczych mogą pomóc w tych obszarach. W tym artykule przyjrzymy się, jak możesz wyznaczyć cele na rok 2023, osiągnąć swoje cele i prowadzić zdrowy tryb życia.

Omówimy również, w jaki sposób grzyby lecznicze  i zioła adaptogenne mogą promować zdrowie mózgu, silny układ trawienny, dlaczego powinieneś priorytetowo traktować siebie dla swojego  dobrego samopoczucia psychicznego i ogólnego samopoczucia.

Dlaczego cele są ważne?

Cele są kluczowe, ponieważ dają nam poczucie celu i motywują nas jako istoty ludzkie z korą przedczołową, która może myśleć abstrakcyjnie w czasie przyszłym i przeszłym. Wyznaczanie celów, bez względu na to, jak „małe” lub „duże”, ma fundamentalne znaczenie dla osiągnięcia zdrowego stylu życia, zdrowego ciała i zdrowego umysłu. Cele wyznaczają nam kierunek, motywację do samokontroli i często głębszy sens naszego życia.

Musimy uwzględniać cele, które odżywiają każdy aspekt naszej egzystencji i ulepszają nasz sposób życia, gdy ustalamy cele dotyczące naszego dobrego samopoczucia psychicznego i ogólnego samopoczucia.

Potrzebujemy celów dla naszych emocji, ciał, pieniędzy, umysłów, psychologii i umysłów, abyśmy mogli uczciwie i bez uprzedzeń zastanowić się, gdzie możemy się poprawić. Dlaczego chcesz osiągnąć swoje cele w 2023 roku? Jakie korzyści przyniesie to twojemu życiu — twojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości? Dlaczego pomoże Ci prowadzić zdrowy tryb życia?

Jak wyznaczyć osiągalne cele w 2023 roku?

Wszyscy możemy się zgodzić, że stres z 2020 roku jest nadal obecny i ma wpływ na nasze samopoczucie psychiczne dzisiaj i prowadzenie zdrowego stylu życia w 2023 roku.

Dla niektórych z nas walka o podróżowanie, planowanie podróży, wyznaczanie celów i powrót do życia sprzed COVID-19 jest nadal bardzo realna. Borykamy się również z chronicznym zmęczeniem, brakiem energii, niepewnością co do przyszłości i tymi zmaganiami. To wszystko utrudnia osiąganie celów i poprawę stylu życia.

Nowy rok to wspaniała okazja, aby się skoncentrować, poprawić swój styl życia, pozbyć się niepokoju i spojrzeć w nowy rok, aby wyznaczyć cele na rok 2023, które pomogą nam zbudować pozytywne nawyki wspierające dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Później omówimy paradygmaty celów SMART i to, w jaki sposób mogą one faktycznie pomóc w osiągnięciu celów na rok 2023, jednocześnie zwiększając pewność siebie i zaufanie do siebie.

Zyskujesz pewność, że Twoje cele są realizowane, a docelowo poprawiasz swój styl życia. Aby osiągnąć swoje cele, uważam również, że kluczowe jest poszerzenie naszego zrozumienia tego, czym jest cel. Czuję, że nadal koncentruje się przede wszystkim na zewnętrznych wynikach, takich jak nowa praca, cel finansowy lub romantyczny związek, podczas gdy zamiast tego możemy spojrzeć do wewnątrz i rozważyć wewnętrzne cele, których pragniemy dla siebie, takie jak wybaczenie komuś, kto nas skrzywdził , powstrzymywanie się od dramatyzowania w pracy lub mówienie źle o sobie za każdym razem, gdy wychodzimy.

Wskazówki, jak osiągnąć zdrowe ciało i umysł

Osiągnięcie zdrowego ciała i umysłu oraz próba poprawy swojego stylu życia to typowe postanowienie na każdy nowy rok, ponieważ kiedy pielęgnujemy nasze ciała, w zastępczy sposób wzbogacamy nasze umysły i vice versa.

Wiemy, że słońce podnosi poziom serotoniny i poprawia nastrój, ćwiczenia to najskuteczniejszy antydepresant na świecie, a przebywanie na łonie natury fizycznie wprowadza nasz układ nerwowy w stan przywspółczulny, który zmniejsza stany zapalne. Moja rada jest taka, aby włączyć więcej tego, co to znaczy być funkcjonującą istotą ludzką w naszym życiu, aby mieć zdrowe ciało i zdrowy umysł.

W czasach, gdy nasze życie jest coraz bardziej zajęte, wypełnione technologią, przykuwającymi uwagę powiadomieniami, toksycznymi relacjami i mediami, bardziej przypomina to życie w harmonii z planetą.

Wiąże się to również z kultywowaniem głębszych więzi z innymi, spędzaniem większej ilości czasu na świeżym powietrzu i na łonie natury, spożywaniem większej ilości organicznej, zdrowej dla mózgu żywności, korzyści płynących z grzybów leczniczych  i ziół adaptogennych, więcej czasu na odkrywanie, więcej przygód, więcej marzeń, więcej kreatywności, więcej ruchu, więcej nawodnienia, oraz wschodów i zachodów wraz ze słońcem.

Czytaj także:  Dlaczego sen jest tak ważny dla zdrowego układu odpornościowego

Te wskazówki mogą pomóc Ci osiągnąć swoje cele i poprawić styl życia.

dsfds - adaptogeny

Zbuduj swoją pewność siebie

Pewność siebie można zdefiniować jako umiejętność, której można się nauczyć. W przypadku niektórych osób pewność siebie mogła zostać wzmocniona przez rodziców lub ich doświadczenia, podczas gdy w przypadku innych może nie.

W miarę starzenia się niektórzy z nas mają umiejętność, która była ćwiczona częściej niż inni, co czyni nas w tym lepszymi.Musimy zacząć od rozważenia pewności siebie jako talentu, a nie cechy.

W swojej książce Growth Mindset Carol Dweck omawia, w jaki sposób podejście do uczenia się i cech takich jak pewność siebie jako umiejętności – rzeczy, w których możemy stać się lepsi dzięki praktyce – zmienia wszystko i eliminuje strach przed porażką.

Rozwijając pewność siebie, możemy ją udoskonalić. Starożytne powiedzenie mówi: „Udawaj, aż ci się uda”.

Kiedy mamy pewność siebie, oznacza to, że myślimy wysoko o sobie lub idei. Świadomość, że jesteś doskonały w gotowaniu, byciu partnerem i regularnym przyjmowaniu suplementów grzybowych i ziół adaptogennych oraz zdrowej dla mózgu żywności, to świadomość, że masz wartość i jesteś wartościowy.

Ze względu na to, jak sprytne są nasze umysły, kiedy spotykamy się z odrzuceniem, często zaczynamy wymyślać historię na ten temat, która prowadzi nas do przekonania, że ​​jesteśmy nieodpowiedni. To właśnie podważa naszą pewność siebie.

Jeśli jednak podejdziesz do pewności siebie jako do umiejętności, zdasz sobie sprawę, że odrzucenie zdarza się każdemu, nie zawsze jest osobiste, możesz nie być w tej chwili najlepiej dopasowany, a tylko dlatego, że okoliczności lub cel nie zadziałały, nie znaczy, że jesteś porażką; to tylko lekcja.

Jako dietetyk obserwuję takie myślenie i brak pewności siebie w samokontroli, a także „dietowanie” w sensie szkodliwym, restrykcyjnym, ponieważ osoby, które w przeszłości próbowały i nie powiodły się na dietach, nie ufają sobie.

Kiedy jednak siadam z klientami, zastanawiamy się nad wszystkimi powodami, dla których byli skazani na porażkę, takimi jak fakt, że jesteśmy istotami społecznymi i potrzebujemy swobody w korzystaniu z posiłków, fakt, że nie wykształcili u nich zdrowych nawyków, które pozwoliłoby im odnieść sukces, oraz fakt, że często pod spodem wciąż tkwi toksyczne nastawienie, które chce, aby twój wewnętrzny głos powiedział: „Widzisz, wiedziałeś, że ci się nie uda”.

Bądź więc prawdziwy, aby zwiększyć swoją pewność siebie. Jeśli często nie spełniasz swoich ambicji, przestań być idealistą. Skoncentruj się najpierw na tworzeniu małych nawyków, a następnie rozwijaj je.

Na przykład celem jest ograniczenie picia do dwóch razy w tygodniu. Celem jest 20-minutowy spacer lub 30-minutowy trening trzy razy w tygodniu. Celem jest wypijanie 1,5 litra wody dziennie. Celem jest konsekwentne spożywanie leczniczych suplementów grzybowych i ziół adaptogennych przez 100 dni.

Te małe nawyki są budulcem do osiągania większych celów i podstawą do poprawy stylu życia.

Kiedy osiągasz swoje cele i stają się one częścią twojej nowej normy, podnosisz je, budując zdrowy styl życia i wersję siebie, która jest bliższa twojemu idealnemu ja.

biegowo - adaptogeny

Zwiększ swój poziom aktywności

Wszyscy wiemy, jak ważne są ćwiczenia fizyczne zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, ale wielu z nas ma trudności z poruszaniem się i osiąganiem celów fitness.

Jak to się jednak stało?

Ludzie są z natury przede wszystkim niecierpliwi. Wszyscy jesteśmy z natury leniwi i chcemy natychmiastowych rezultatów. Powodem, dla którego mody odnoszą sukces, jest to, że żerują na tym fundamentalnym procesie lenistwa. Chcemy włożyć jak najmniej wysiłku, jednocześnie osiągając najlepsze rezultaty.

Teraz, gdy jesteśmy świadomi, że musimy przezwyciężyć naszą fundamentalną tendencję do wykonywania absolutnego minimum, musimy również;

1. Stwórz obraz siebie, robiąc to, na co pozwala Twój cel. Na przykład, jeśli chcesz schudnąć 10 kg, wyobraź sobie siebie jako osobę, która bez względu na wszystko ćwiczy i podnosi ciężary cztery razy w tygodniu, ponieważ taka jesteś i masz motywację do poprawy swojego stylu życia.

2. Określ, co Cię inspiruje. Czy chcesz zredukować wagę, aby czuć się bardziej swobodnie, pewnie i uwodzicielsko? Czy dlatego chcesz zwiększyć poziom ćwiczeń? Czy chcesz, aby twoje markery krwi były lepsze? Chcesz bawić się ze swoimi dziećmi? Czy pragniesz zdolności do walki z chorobą?

Co sprawia, że ​​tego chcesz?

Teraz, gdy jesteśmy świadomi, że tłumimy wewnętrzne pragnienie, teraz, gdy wiemy, jak będzie wyglądać nasze przyszłe ja, i teraz, gdy rozumiemy, dlaczego chcemy osiągnąć ten cel, zaczynamy dodawać działania, które pasują do naszego obecnego zdrowego stylu życia i być uczciwi wobec siebie.

Nie mów, że zamierzasz wykonywać ćwiczenia w domu, jeśli jesteś osobą, która musi być w grupie lub mieć PT lub program i odpowiedzialność, aby rzeczywiście ćwiczyć. Szanse na porażkę są większe.

Wybierz 30-minutowe treningi o niskim wpływie, takie jak spacery, joga lub pilates, jeśli pracujesz ponad 50 godzin tygodniowo i prawie nie masz energii, ponieważ będą pasować do Twojego harmonogramu i życia oraz są praktyczne.

Ponownie, zacznij od małych rzeczy i ustal spójność i niepodlegające negocjacjom kwestie, tak aby twoja aktywność stała się po prostu „tym, co robisz” – jesteś po prostu typem osoby, która wykonuje 30-minutowe treningi w domu, chodzi na siłownię przed pracą i praktykuje jogę dwa razy w tygodniu itp.

Czytaj także:  Aktywne słuchanie. Jak słuchać innych ze zrozumieniem?

Te suplementy grzybowe  mogą pomóc poprawić energię i zwiększyć aktywność i poziom sprawności.

droga - adaptogeny

Wyznaczanie celów SMART

Konkretne, mierzalne, osiągalne, realistyczne i zorientowane w czasie cele SMART to pomocne paradygmaty w opracowywaniu celów i ostatecznej pomocy w osiągnięciu celów.

Przejdźmy bardziej szczegółowo do wyznaczania celów SMART na rok 2023;

Konkretny — cel musi być ważny i szczegółowy; na przykład „Będę jeździł do pracy 4 razy w tygodniu”.

Mierzalny: Twój cel musi być wymierny, abyś mógł ocenić swoje postępy i, jeśli to konieczne, wprowadzić niezbędne poprawki. Na przykład: „Schudnę z 85 do 83 kilogramów w ciągu dwóch miesięcy”.

Możliwość: Zawrzyj umowę ze sobą. Zaakceptuj to, co zamierzasz zrobić, a następnie wprowadź to w życie. Na przykład: „Przed jazdą na rowerze po drogach, będę ćwiczyć w weekendy, aby czuć się komfortowo. Zapiszę się też do grupy jeździeckiej na Facebooku.

Realistyczny: Twój cel musi być osiągalny, biorąc pod uwagę dostępne środki, okoliczności i dostępny czas. Na przykład: „Jeżdżenie rowerem do pracy cztery razy w tygodniu pomoże mi zrzucić te pięć funtów, zaoszczędzić pieniądze na benzynie, zwiększyć energię na cały dzień i poszerzyć krąg znajomych”.

Zorientowany na czas — ustal sobie terminy, na przykład „do 1 marca schudnę 5 kg”.

Zapisanie celów na rok 2023 w czasie teraźniejszym, tak jakby już się spełniły, może pomóc w ich osiągnięciu. Jest to korzystne, ponieważ oszukuje mózg, aby uwierzył, że im się udało.

Będzie to raczej „Jestem _____” niż „Chcę być…” lub „Będę…” (tu wstaw cel).

work - adaptogeny

Opowiadaj o swoich celach innym

Aby osiągnąć swoje cele, upublicznij swoje cele na 2023 rok. To pomaga im stać się rzeczywistością, ponieważ teraz ludzie mogą nas do nich trzymać.

Jest to często najtrudniejszy etap, ponieważ nikt z nas nie lubi czuć się niepowodzeniem (ale pamiętaj, że nic nie zawodzi; to tylko lekcja na temat tego, co nie zadziałało i szansa, aby wyciągnąć z niej naukę i pokonać przeszkody, które uniemożliwiały osiągnięcie).

Wykazano, że informowanie innych o naszych celach zwiększa prawdopodobieństwo, że je osiągniemy.

Ponieważ masz racjonalny, krok po kroku plan osiągnięcia swojego celu, wyjaśniający, jakie są twoje cele, dlaczego ich pragniesz, jak zamierzasz je osiągnąć i co zrobisz, jeśli napotkasz jakieś trudności. przewidywalne trudności mogą pomóc ci poczuć się pewniej.

Moim zdaniem bycie odpowiedzialnym jest również bardzo skuteczną strategią, szczególnie gdy dąży się do poprawy naszych interakcji z innymi.

Doskonałym przykładem jest oświetlenie gazowe, które jest niezwykle nowoczesne. Możemy wyznaczyć sobie cel, aby być bardziej uważnym na to, co mówimy, jeśli kogoś oślepiamy, przepraszając i zachowując miejsce, kiedy to robimy.

Wielu z nas to robi, być może nawet nieświadomie. Ponieważ mogą wzywać nas do zachowania, które chcemy zmodyfikować, inni mogą pomóc nam zachować odpowiedzialność za ten bardzo realny cel.

brain supplements - adaptogeny

Ciesz się zdrową żywnością dla mózgu

Spożywanie posiłków, które są dobre dla mózgu, to kolejna strategia, która pomaga nam osiągnąć nasze cele, ponieważ zdrowa dla mózgu żywność, taka jak grzyby lecznicze i zioła adaptogenne, również korzystnie wpływa na jelita i resztę ciała.

Oto lista najlepszych zdrowych pokarmów dla mózgu i korzyści z grzybów, które poprawią Twój styl życia i dobre samopoczucie psychiczne;

 • Silne właściwości przeciwzapalne jagód, które nadają im kolor, chronią mózg i neurony przed stresem oksydacyjnym i przedwczesnym starzeniem.
 • Ze względu na fakt, że nasz mózg składa się w 60% z tłuszczu, konieczne jest spożywanie wysokiej jakości tłuszczów dietetycznych. Awokado jest doskonałym źródłem tłuszczów jednonienasyconych i bierze również udział w obniżaniu stanu zapalnego, wzmacnianiu sygnalizacji neuronalnej i funkcji błony komórkowej.
 • Orzechy brazylijskie są bogate w selen, który jest niezbędny do funkcjonowania tarczycy i pomaga składnikom odżywczym dotrzeć do mózgu.
 • NRF2 jest aktywowany przez brokuły i kiełki brokułów, co zapobiega uszkodzeniom DNA i komórek mózgowych przez wolne rodniki.
 • Cholina i koenzym Q10 występują obficie w jajach, a cholina jest prekursorem acetylocholiny, kluczowego neuroprzekaźnika dla pamięci, uczenia się i uwagi. Coq10 jest niezbędny do tworzenia energii mózgu.
 • Zielone warzywa liściaste są doskonałym pożywieniem zdrowym dla mózgu, ponieważ są pełne dawców metylu, które są niezbędne do podziału komórek i ekspresji genów, a także witaminy B12, kwasu foliowego, B6, magnezu, potasu i witaminy C.
 • Najwięcej dowodów na korzyści płynące z tłustych ryb dla poprawy funkcji poznawczych i zachowania funkcji mózgu pochodzi z ich wysokiej zawartości omega-3. Tłuste ryby (takie jak łosoś, sardynki, śledź itp.) muszą być włączone do diety, aby kontrolować stany zapalne i zapewnić zdrowe błony komórkowe i sygnalizację.
 • Czosnek pomaga utrzymać zdrową oś jelitowo-mózgową i chroni przed chorobami bakteryjnymi i wirusowymi
 • Inny aktywator NRF2, kurkuma, chroni przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem neuronów. Wypróbuj naszą energetyzującą kurkumową latte z grzybami leczniczymi z kordycepsem i imbirem .
 • Magnez i przeciwutleniacze znajdujące się w kakao chronią mózg przed stresem oksydacyjnym, zaburzeniami związanymi ze starzeniem się i neurodegeneracją.
 • Zielona herbata Matcha jest ważnym przeciwutleniaczem i poprawia zdrowie wątroby i układu krążenia. Bogata w matchę i zieloną herbatę L-teanina, wspomagająca tworzenie GABA, pomaga wyciszyć przepracowany umysł. Wypróbuj suplementy grzybowe – Lecznicze Grzyby Matcha Latte z Lwią Grzywą i Miętą Pieprzową .
 • Najlepsze korzyści płynące z grzybów leczniczych – Reishi, Cordyceps i Chaga – oraz korzeń Astragalus i korzeń Ashwagandha to przykłady ziół adaptogennych. Te suplementy grzybowe i zioła adaptogenne to zdrowe dla mózgu pokarmy, które zwiększają naszą odporność na stres, wzmacniają reakcję na stres, wspierają zdrowy mózg, nastrój, energię i układ odpornościowy, i po prostu ogólnie sprawiają, że nasze mózgi są na nie bardziej odporne.
 • Zdrowa dla mózgu żywność o nazwie grzyb Lion’s Mane poprawia funkcje poznawcze i pamięć, jednocześnie chroniąc mózg przed chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera i demencja. Lion’s Mane jest jednym z najlepszych suplementów grzybowych i zdrowej żywności dla mózgu, ponieważ korzyści z tego grzyba obejmują elementy wzrostu neuronów, które dosłownie poprawiają zdrowie mózgu i funkcje poznawcze.
Czytaj także:  Aktywne słuchanie. Jak słuchać innych ze zrozumieniem?
happy - adaptogeny

Skoncentruj się na swoim trawieniu

Osiągnięcie zdrowego ciała i zdrowego umysłu wymaga włożenia wiele wysiłku w zbudowanie silnego układu pokarmowego .

Bez zdrowego i mocnego układu pokarmowego nie jesteśmy w stanie skutecznie przyswajać składników odżywczych z posiłków. Częste są również dysbioza w żołądku, ogólnoustrojowe stany zapalne, brak energii i obniżony nastrój.

Pierwszym krokiem do zbudowania silnego układu trawiennego jest praktyka uważnego jedzenia, która polega na unikaniu rozpraszania uwagi podczas jedzenia, dokładnym przeżuwaniu pokarmu (20 razy przed połknięciem) oraz unikaniu picia napojów w tym samym czasie co pokarm (co obniża kwas żołądkowy i spowalnia trawienie) ).

Dodatkowo włączenie niezbędnych pokarmów i ziół wspomagających trawienie jest bardzo korzystne. Niezbędne są do tego gorzkie pokarmy, w tym mniszek lekarski, żurawina, gorzki melon, cytrusy, karczochy, stalówki kakaowe i zielona herbata. Prebiotyki w occie jabłkowym pomagają utrzymać odpowiedni poziom kwasu żołądkowego, który pomaga w trawieniu i kolonizacji dobrych bakterii w mikrobiomie jelitowym. Uwielbiamy ten probiotyk z grzybów leczniczych , ponieważ zawiera grzyby lecznicze, takie jak ogon indyka, maitake i shiitake, które to grzyby lecznicze korzystnie wpływają na mikroflorę jelitową i mają wbudowane właściwości antybakteryjne.

Organiczne połączenie prosa, amarantusa i nasion chia , a także ziół regulujących układ odpornościowy i mikrobiologiczny kurkumy, prawoślazu, korzenia lukrecji i imbiru, które wspierają zdrowy i silny układ trawienny, dostarcza prebiotycznego błonnika. Dodatkowo radzę ograniczyć niektóre pokarmy, takie jak gluten pszenny, konwencjonalny nabiał i rafinowane słodycze, które często powodują problemy żołądkowo-jelitowe.

Priorytet opieki

Bardzo ważne jest, aby priorytetowo traktować siebie, aby mieć zdrowe ciało i umysł, ale zachowaliśmy to na koniec, aby podkreślić, jak ważne jest. Możliwość naprawy, odnowienia i doładowania podczas odpoczynku daje nam czas i motywację do powrotu do pracy po krótkiej przerwie, zanim zaplanujemy więcej czasu na odpoczynek. Odpoczynek jest najbardziej korzystną czynnością, ponieważ chroni nasze ciało i umysł, promuje zdrowy styl życia i wspiera silny układ trawienny.

Odpoczynek i troska o siebie mogą obejmować kładzenie się do łóżka 30 minut wcześniej, zapraszanie się na randki, odrzucanie zaproszenia na imprezę, na którą tak naprawdę nie masz ochoty iść, na rzecz relaksu, wybieranie 30-minutowego treningu o niskiej intensywności, dzień zdrowia psychicznego i zorganizowanie domu tak, abyś czuł się dobrze.

Korzyści z tego grzyba pomagają promować odpoczynek i relaks, uspokajając umysł i wspierając układ nerwowy.

Trudno mi wyrazić wartość odpoczynku, ponieważ pozwala nam działać efektywniej i z większą motywacją, ponieważ nie biegamy ciągle na próżno. Nasz styl życia jest zbyt gorączkowy i indukuje kortyzol. Nie czuj się winny, jeśli zdecydujesz się na priorytetowe traktowanie siebie lub potrzebujesz trochę przestoju, aby się naładować. Aby móc konsekwentnie zasilać swoje ciało i umysł, zalecam zaplanowanie czasu na odpoczynek. Umieść to w swoim kalendarzu. Uczyń to priorytetem.

Grzyb Reishi to doskonałe zioło adaptogenne i lecznicze suplementy grzybowe. Te grzyby lecznicze poprawiają sen i wspierają układ nerwowy, pomagając regulować reakcję organizmu na walkę lub ucieczkę oraz przejścia do przywspółczulnej reakcji odpoczynku i trawienia.

Korzyści z grzybów Reishi obejmują promowanie snu, obniżanie lęku, wysoką zawartość przeciwutleniaczy i stosowanie od pokoleń w celu wydłużenia życia.

Podsumowanie

Na koniec należy podkreślić, że zachowanie zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego jest niezbędne dla ogólnego dobrego samopoczucia. Zawsze powinieneś najpierw ustalić priorytety dla siebie.

Chociaż w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie może to być trudne, istnieje wiele prostych zmian, które możesz wprowadzić, aby poprawić swoje zdrowie i szczęście oraz poprawić styl życia, takich jak włączenie grzybów leczniczych i ziół adaptogennych.

Znalezienie metod radzenia sobie ze stresem, odpowiednia ilość snu, częste ćwiczenia, takie jak szybki 30-minutowy trening i tworzenie celów dla każdego obszaru dobrego samopoczucia, to tylko niektóre sugestie, jak osiągnąć zdrowe ciało i zdrowy umysł.

Zrozumienie, że pewność siebie jest talentem, który można rozwijać, oraz że regularny ruch i aktywność przynosi korzyści zarówno zdrowiu fizycznemu, jak i psychicznemu, to kilka wskazówek dotyczących zdrowego ciała i umysłu. Wyznaczenie celów SMART może pomóc Ci osiągnąć cele na rok 2023 i pomóc Ci stać się osobą, którą chcesz być.

Powinieneś także dzielić się swoimi celami z innymi, dodawać zdrową żywność dla mózgu, dodawać korzyści z grzybów leczniczych i ziół adaptogennych, aby poprawić swój styl życia, zbudować silny układ trawienny, priorytetowo traktować siebie i pamiętać o dbaniu o siebie i odpoczynku.

Możesz przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i rozwijać szczęśliwszy i zdrowy styl życia, wprowadzając te nawyki do swojej codziennej rutyny. Nie bój się wprowadzać zmian w swoim życiu już dziś, ponieważ, o czym zawsze powinieneś pamiętać, Twoje dobre samopoczucie psychiczne i ogólne samopoczucie są warte wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Index