Kurkuma

1 minuteczytaj

Kurkuma (Curcuma longa) to przyprawa przeciw chorobie Alzheimera. Kurkuma jest jedną z głównych przypraw w curry. W częściach Indii, gdzie curry są najczęściej spożywane, choroba Alzheimera występuje niezwykle rzadko.

Kurkuma jest wyjątkowa pod względem zdolności do zmniejszania stanów zapalnych typowych dla choroby Parkinsona, Alzheimera i guzów mózgu.

Naukowcy z Wydziału Neurochirurgii University of South Florida College of Medicine w Tampa na Florydzie odkryli, że kurkuminoidy zawarte w kurkumie pomagają rozbijać blaszkę miażdżycową , która zatyka mózgi pacjentów z chorobą Alzheimera. [xxiv]

Kurkuma zawiera kombinację kurkuminoidów , lotnych olejków i białek, które sprawiają, że jest antybakteryjna, przeciwnowotworowa, przeciwzapalna i antyseptyczna.

Niektórzy neurohakerzy utrzymują, że kurkuma lub kurkumina są najlepszymi środkami nootropowymi. Możesz zwiększyć biodostępność Kurkumy , łącząc ją z Piperyną (ekstrakt z czarnego pieprzu) i zdrowym tłuszczem, takim jak oliwa lub olej kokosowy .

Aby zobaczyć efekty nootropowe na nastrój i stres, należy stosować kurkumę w dawce 2,5 – 4 gramów dziennie.

Niektóre skoncentrowane ekstrakty pozwalają uzyskać efekty kurkumy w mniejszych dawkach. Ekstrakt Curcuma Longa (korzeń) zawierający 95% kurkuminoidów podaje się w dawce 750 mg 3 razy dziennie.

Related Knowledge Base Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *