Kwercetyna

1 minuteczytaj

Kwercetyna (3,3′,4′,5,7-pentahydroksyflawon)  to flawanol z grupy flawonoidów polifenoli występujących w wielu roślinach.

Kwercetyna wzmacnia funkcję mitochondriów i zmniejsza produkcję reaktywnych form tlenu (ROS) , co poprawia uczenie się i pamięć .

Kwercetyna jest silnym przeciwutleniaczem i wykazano, że hamuje agregację Aβ i fosforylację tau związaną z chorobą Alzheimera. I hamuje acetylocholinoesterazę , co z kolei zwiększa poziom acetylocholiny . Dla dalszego potencjału terapeutycznego w leczeniu objawów choroby Alzheimera.

Neurohakerzy używają kwercetyny do zmniejszania objawów alergii i zwalczania infekcji wirusowych . Stosowana jako suplement treningowy, kwercetyna pomaga zmniejszyć bolesność mięśni.

Kwercetyna ma wyjątkową zdolność do zwiększania klaudyny-4 , która uszczelnia ciasne połączenia i leczy nieszczelne jelita lub nieszczelną barierę krew-mózg .

Ostatnie badania i opinie użytkowników pokazują, że kwercetyna może zmniejszać objawy COVID-19 . I ma znaczną zdolność zakłócania replikacji wirusa.

Zalecana nootropowa dawka kwercetyny to 500 mg do dwóch razy dziennie.

Related Knowledge Base Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *