Melatonina

1 minuteczytaj

Melatonina (N-acetylo-5-metoksytryptamina) jest hormonem wytwarzanym w szyszynce. I to jest ten hormon, który wytwarza twoje ciało, kiedy nadchodzi pora snu.

Poziom melatoniny jest niski w ciągu dnia. I osiągaj szczyt około 2-3 nad ranem, w zależności od wieku. Potem stopniowo spada aż do rana.

Kiedy czas jest wyłączony, a melatonina spada poniżej optymalnego poziomu, wiesz, że się starzejesz. Albo szyszynka nie pracuje optymalnie.

Kiedy cykl melatoniny zostaje zakłócony przez zmianę strefy czasowej, starzenie się lub stres – może ucierpieć Twoja zdolność jasnego myślenia, pamięć i zdolność podejmowania decyzji.

Nie bierz melatoniny w ciągu dnia, bo zakłóci to twój naturalny rytm dobowy . Melatonina jako suplement nootropowy przyjmowana 1,5 godziny przed snem jest idealna.

Odpowiednia dawka melatoniny może się znacznie różnić w zależności od osoby. Zacznij od 1 – 3 mg, 90 minut przed snem. Zobacz, jak się czujesz. A jeśli łatwo upadniesz i śpisz do rana. Następnie dostosuj dawkę stamtąd – w górę lub w dół. Większość ludzi nie potrzebuje więcej niż 3 – 5 mg. co noc.

Related Knowledge Base Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *