Olej z czarnuszki

1 minuteczytaj

Olej z czarnuszki jest ekstrahowany z nasion Nigella Sativa , która jest jednorocznym ziołem pochodzącym z Bliskiego Wschodu, Europy Południowej i Afryki Północnej. I był używany od tysiącleci na różne choroby.

Wykazano, że jego główny związek aktywny , tymochinon (TQ), przynosi korzyści w przypadku chorób poznawczych i psychicznych, zaburzeń sercowo-naczyniowych, raka, cukrzycy, stanów zapalnych i bezpłodności .

Mówi się, że Prorok Mahomet opisał uzdrawiające moce oleju z czarnuszki jako: „ ma lekarstwo na każdą chorobę z wyjątkiem śmierci ”.

Jako środek nootropowy, olej z nasion czarnuszki działa jako silny inhibitor acetylocholinoesterazy , który zwiększa poziom acetylocholiny . Wspieranie lepszej czujności, uczenia się i pamięci .

Czarnuszka zmniejsza czynnik martwicy nowotworów-α (TNf-α), który pomaga zwalczać stany zapalne . I wzmacnia neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego (BDNF) , który wspomaga lepsze uczenie się i pamięć oraz naprawę komórek mózgowych .

Badania i praktyczne doświadczenia neurohakerów pokazują, że olej z nasion czarnuszki jest skuteczny w zmniejszaniu lęku , zmniejszaniu częstości napadów padaczkowych i pomaga w odstawianiu opiatów .

Zalecane dawkowanie oleju z czarnuszki to 1 – 3 łyżeczki dziennie.

Related Knowledge Base Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *