Orotan litu

1 minuteczytaj

Lit zachowuje ponurą i niezasłużoną reputację. Ponieważ wiąże się z leczeniem poważnych problemów psychicznych, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa i mania.

Okazuje się, że psychotyczny lek lit nie jest nawet lekiem. W rzeczywistości jest to niezbędny minerał śladowy wymagany do utrzymania optymalnych funkcji poznawczych.

Badania z całego świata wykazały krytyczne korzyści zdrowotne litu. Jedno badanie wykorzystujące dane z 27 hrabstw Teksasu z lat 1978-1987 wykazało, że wskaźniki samobójstw, zabójstw i gwałtów były znacznie wyższe w hrabstwach, w których woda pitna zawierała niewiele lub nie zawierała litu .

Jako środek nootropowy, mikrodozowanie z orotanem litu ma wiele zalet. Lit łagodzi manię i wahania nastroju, zmniejszając wrażliwość receptorów norepinefryny . Zwiększa poziom  neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego (BDNF) , czynnika wzrostu nerwów (NGF) , neurotrofiny-3 (NT3) i ich receptorów.

A lit stymuluje proliferację komórek macierzystych w mózgu. Wszystkie pobudzają neurogenezę i pomagają w naprawie wszystkich rodzajów uszkodzeń mózgu.

Lit zwiększa również szare komórki mózgu , zwiększa  replikację DNA dla neurogenezy , zapobiega apoptozie , zwiększa poziom N-acetylo-asparaginianu (NAA) , hamuje wydzielanie beta-amyloidu i chroni przed uszkodzeniem po jego utworzeniu, chelatuje glin i chroni przed  toksycznością glutaminianu .

Zalecana dawka Orotanu litu to 5 mg dwa lub trzy razy dziennie.

Related Knowledge Base Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *