Tauryna

1 minuteczytaj

Tauryna jest jednym z najobficiej występujących aminokwasów w twoim mózgu i ciele. I polecany składnik wielu popularnych napojów energetycznych.

Jako środek nootropowy, tauryna działa jako neuroprzekaźnik i neuromodulator. Aktywuje receptory GABA i glicyny, co wpływa na nastrój i zapobiega drgawkom .

Tauryna jest środkiem neuroprotekcyjnym, ponieważ redukuje wewnątrzkomórkowy wolny wapń, chroni przed dysfunkcją mitochondriów , moduluje metabolizm energetyczny w komórkach, moduluje geny długowieczności , hamuje stres komórkowy związany z chorobą Alzheimera, działa jako „kontrola jakości” zdrowia komórek mózgowych i chroni przed udarem .

A tauryna zwiększa komórki macierzyste i komórki progenitorowe w mózgu, co zwiększa przeżywalność komórek mózgowych i neurogenezę .

Popularne napoje energetyczne, takie jak Red Bull i Monster, nie są najlepszym źródłem Tauryny dla poważnego neurohakera. Możesz uzyskać ten sam efekt bez negatywnych skutków, łącząc taurynę z dobrym źródłem kofeiny i suplementem B-Complex .

Zalecana dawka nootropowa tauryny to 500 mg – 2 g dziennie.

Related Knowledge Base Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *