Berberys

1 minuteczytaj

Berberyna to jasnożółty alkaloid ekstrahowany z roślin takich jak berberys indyjski (kurkuma drzewna), winogrono Oregon i gorzknik kanadyjski.

Rośliny zawierające berberynę były stosowane w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej jako terapia przeciwbakteryjna, przeciwzapalna, przeciwbiegunkowa, przeciwdrobnoustrojowa, przeciwpierwotniakowa i wzmacniająca odporność od tysięcy lat.

Berberyna jest jednym z niewielu suplementów nootropowych, o których wiadomo, że aktywują AMPK (innym jest  Resweratrol ).

Aktywacja AMPK jest szczególnie istotna, jeśli masz cukrzycę, stan przedcukrzycowy lub masz nadwagę. Wszystkie warunki, które negatywnie wpływają na funkcje poznawcze . Badania i doświadczenie kliniczne wykazały, że berberyna jest równie skuteczna w kontrolowaniu cukrzycy, jak metformina na receptę.

Berberyna jest jednym z najpotężniejszych (dosłownie) suplementów nootropowych na naszej Liście Nootropów . Berberyna może nie tylko pomóc w kontrolowaniu cukrzycy, ale może również sprawić, że zniknie ochota na słodycze. Żadnych awarii późnym popołudniem. Zwiększa się poziom energii i wytrzymałość.

Dodanie berberyny do stosu nootropowego może pomóc poprawić poziom cholesterolu, obniżyć ciśnienie krwi, poprawić nastrój, chronić mózg przed uszkodzeniami i poprawić pamięć.

Dawkowanie berberyny jako środka nootropowego to 500 mg 3 razy dziennie. Jeśli masz do czynienia z chorobą lub przyjmujesz jakiekolwiek leki (w tym antybiotyki), powinieneś porozmawiać z lekarzem przed zażyciem Berberyny. Zwłaszcza jeśli obecnie używasz leków obniżających poziom cukru we krwi.

Related Knowledge Base Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *